Büyük Saat

Turgut Uyar "Büyük Saat" şiirinde şöyle sorar: "Şimdi tarihte saat kaç ?" Tarihe ve zamana, insanın tarihle/zamanla ilişkisine ve geçmişine ilişkin temel bir sorudur bu, Uyar'ın şiirlerinde.

Responsive image
YAZAR
Turgut Uyar
DOSYA BOYUTU
10,76 MB
YAYIN TARIHI
2002
DIL
Türkçe
ISBN
9789750803376

PDF formatında Büyük Saat. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Büyük Saat kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Türk şiirinin en yalnız, en mutsuz, en umutsuz... bu yüzden de -mutlu değilse bile- en kalabalık, en umutlu şairinden kısa sürmüş uzun bir yolculuğun tüm konakları!... Öncü bir dil, sevgiyi bile acıtan bir duyarlık ve "bütün mümkünlerin kıyısı"nda yaşanan çaresizliğin son sığınağı:"Uzanıp kendi yanaklarımdan öpüyorum"...ya da:"Sizin alınız al inandımMorunuz mor inandımTanrınız büyük amennaŞiriniz adamakıllı şiirDumanı da cabaAma sizin adınız neBenim dengemi bozmayınız"Arz-ı Hal'den Dün Yok mu'ya tüm kitapları ve (unutulmaları ya da elenmeleri nedeniyle) kitaplarına girmemiş tüm şiirleriyle, Turgut Uyar külliyatı.İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 648Baskı Yılı: 2016e-Kitap: Sayfa Sayısı: 771Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Yapı Kredi Yayınları 


Turgut Uyar. İkinci Yeni hareketinin Edip Cansever ve Cemal Süreya ile birlikte önde gelen şairlerinden Turgut Uyar, çok uzun bir aradan sonra ilk kez bütün şiirleri içeren bir kitapla okurlarının karşısında.