Yeşil Peri Gecesi

Bilen bilir; Kapak Kızı'nın devamıdır Yeşil Peri Gecesi. Birkaç ay önce Kapak Kızı'nı okuduğumda "bir an önce Yeşil Peri Gecesi'ni okumalısın, daha çok beğeneceksin" diye yorumlar gelmişti.

Responsive image
YAZAR
Ayfer Tunç
DOSYA BOYUTU
1,28 MB
YAYIN TARIHI
2010
DIL
Türkçe
ISBN
9789750718052

PDF formatında Yeşil Peri Gecesi. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Yeşil Peri Gecesi kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Ayfer Tunç'tan bugünün romanı. Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Yeşil Peri Gecesi. Modern toplumun ikiyüzlülüğüne, geleneklerin, alışkanlıkların zorbalığına direnen, "farkına varmış" ve bu nedenle acı çeken bir kadının, annesiyle hesaplaşamayan bir kız çocuğunun, okuyanı rahatsız eden ve belki de bu nedenle elinizden bırakamayacağınız öyküsü. Cumhuriyet elitlerinin düşkün kuşakları ile orta sınıfın can çekişen tutunamayanlarının karşılaştığı trajik bir karnavala dönüşen kapak kızının romanı, toplumun ve bireyin ruh haritasını en ince ayrıntısına kadar resmeden Ayfer Tunç'un güçlü anlatımıyla Türkiye'nin çürüyen yüzüne de ayna tutmaktadır.(Tanıtım Bülteninden)İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 472Baskı Yılı: 2016e-Kitap: Sayfa Sayısı: 368Baskı Yılı: 2010Dili: TürkçeYayınevi: Can Yayınları 


Ayfer Tunç‚un "Yeşil Peri Gecesi" yurdum insanından bir kadını anlatıyor. Kitap bittiğinde iyi de bu hikayeyi biz zaten biliyoruz, yeni hiçbir şey yok diyorsunuz. Şaşırtıcı veya zevkle okunan yanı edebi dili.